Návod jak být o něco šťastnější ;-)

2. listopadu 2010 v 21:29 | Moni
Řešíte školu, rodiče, sourozence, počasí, přátele? Neřešte! Dám příklad... Například jetě nedávno jsem řešila známky ve škole, jak jsem se odprostila od nervů? No...za prvé uvědomte si, co je pro vás důležité, ale opravdu důležité a věřte mi, známky to nejsou. Jen si tím užíráte čas na zábavu, koníčky a na cokoli čím se potěšíte. Vykašlete se na test z předmětu který absolutně nesnášíte, nesnášíte profesora, předmět a hlavně učení na něj. Netvrdím, že to musí být zrovna čtvrtletní nebo pololetní test to bych moc nedoporučovala jestli nechcete propadnout, ale nějaký mezitestík? Proč ne? No a když už se vám tohle povede neseďte u počítače, ale jděte ven s přáteli, kreslete, malujte, navlíkejte korálky, stavějte prototypy autíček,...to je mi jedno, ale naztraťte čas u téhle moderní vymoženosti, která se nazývá internet.

Za druhé, pomáhejte. Stačí když umyjete doma nádobí, vyžehlíte, pomůžete sousedovi/sousedce s úkoly, namasírujete mámě záda když přijde unavená z práce nebo něco podobného. Myslíte si, že je to blbost? No upřímě, taky sem si to říkala, proto jsem to nikdy nedělala. Navenek se to nijak neprojeví, možná jen slovem "díky", ale vaše duše to potřebuje. Jestli v to nevěříte proč vlastně tohle čtete? No, zeptejte se sami sebe, není tak lehké odpovědět co?

No a za třetí, jestli jste u prvního budu vynechali tu procházku ven, tak to udělejte teď, protože pak to všechno ztratí smysl. Netvrdím, že musíte jít sportovat - na brusle , na kolo -, ale vyjděte si třeba jen do parku, sedněte si na lavičku, vemte si svojí oblíbenou knížku a začněte si číst nebo jen pozorujte lidi kolem, vemte si mp3 a poslouchejte, nechte volně proudit své myšlenky, svoji fantazii.
Ti co to udělali už u prvního bodu, no...zopakujte to, ale jinak než předtím.

A když tímhle projdete, budete o něco šťastnější, možná jen nepatrně, možná se vám bude zdát, že vůbec. Samozřejmě, když v to nebudete věřit nijak vám to nepomůže, ale když ano...to už nechám na vás.

broken memories
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama