JEHOVISTÉ

28. července 2011 v 9:53

OFICIÁLNÍ NÁZEV: SVĚDKOVÉ JEHOVOVI (původně Badatelé Bible)

ROK ZALOŽENÍ: 1884

POČET ČLENŮ: cca 18 milionů, přes 7,1 milionů misijně aktivních, téměř ve všech zemích světa

Svědci Jehovovi jsou často chápáni jako sekta, která ze svých členů dělá poslušné ovce. Naopak oni se považují za pravou církev, neuznávají reformy křesťanství, a dokonce používají vlastní překlad Bible! Jejich kořeny sahají až do roku 1884, kdy v americkém městě Alleghena v Pensylvánii vzniká klub s názvem Badatelé Bible, snažící se najít původní význam Písma svatého. Vytváří vlastní překlad Bible, v němž má Bůh údajně původní jméno Jehova.

V minulosti již několikrát očekávají příchod konce světa a vždy se na něj pečlivě připravují (např. v roce 1910, 1914 nebo 1975). Nyní již, zřejmě poučeni z předchozích nezdarů, Svědci Jehovovi tvrdí, že přesné datum apokalypsy nelze stanovit.

Odmítají krevní transfuzi a tento neměnný postoj už stál život mnoha jehovistů! K nejkontroverznějším nařčením ale patří údajné ovlivňování členů společenství, z něhož se prý slabší jedinci mají potíže vymanit. Právě z tohoto důvodu nepovažují někteří lidé Svědky Jehovovi za církev, ale za společnost vykazující znaky sekty.

V náboru nových duší jsou velmi aktivní, a proto se jejich řady neustále rozšiřují. Roste tím i jejich moc ovlivňovat okolní dění?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Ada Anna Ada | E-mail | 30. listopadu 2011 v 23:10 | Reagovat

tohle je opsané z časopisu Enigma, že???

2 Moni-moon Moni-moon | 14. února 2012 v 19:07 | Reagovat

Ano je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama