ORDO TEMPLI ORIENTIS

28. července 2011 v 9:57

Uctívali Satana sexuálním násilím?

Magické rituály této společnosti jsou zahaleny tajemstvím. Na veřejnost sice pronikly kusé informace o podstatě obřadů, ale je těžké rozlišit, co je pravda a co pomluvy odpůrců.

Spolek zakládá v roce 1885 rakouský papírník Carl Kellner (1851 - 1905) a okultista anglo- německého původu Theodor Reuss (1855 - 1923).

Původně má vycházet ze svobodného zednářství, ale když se zasvěcencem stává Crowley, rázem je vše jinak.

Kdo chtěl být osvícen sexem?

Zakladatelé tajné společnosti Ordo Templi Orientis Carl Kellner a Theodor Reuss a nejslavnější velmistr společnosti Aleister Crowley, jsou bezesporu nejznámějšími zasvěcenci tohoto magicko - náboženského spolku.

Původně chtěli vybudovat obdobu řádu svobodných zednářů, ale nakonec vytvořili něco, co dosud nemělo ve světě obdoby - sexuálně laděný tajný spolek, který byl založen na domněnce, že sex může být klíčem ke všem tajemstvím vesmíru.Biblí zasvěcenců se stává Crowleyho kniha Liber AL vel Legis (Kniha zákona), již mu měla nadiktovat duchovní entita jménem Aiwass. Dílo osvětluje filozofický směr thelema, založený na přikázání " Konání vůle Tvé je veškerý zákon" , resp. " Dělej, co chceš", na čemž má být založen i spolek Ordo Templi Orientis.

Proto se traduje, že rituály probíhaly ve znamení alkoholu a drog a byly završovány sexuálními orgiemi! " Crowley věřil, že skrze sex je možné dosáhnou osvícení. Proto byly při obřadech praktikovány různé sexuální praktiky, často dost kruté, mezi nimiž nechyběl orální či anální sex, homosexuální styky a jiné techniky, " vysvětluje švýcarský spisovatel a znalec spolku Ordo Templi Orientis Peter König (*1959). Mohou být pravdivé i zprávy, že členky spolku souložily s napodobeninou Satanova penisu?

Souložili se Satanovým penisem?

Spolek Ordo Templi Orientis je často považován za satanistický. Nejspíš se tak soudí proto, že stejně jako templáři měli prý členové společnosti ve zvyku uctívat modlu známou jako bafomet.

Zřejmě však neměla s ďáblem nic společného. " Nejspíš šlo o symbolické ztvárnění boha Pana. Rituály sexuální magie v podání Ordo Templi Orientis se proto asi mnohem víc blížily dávným mystériím plodnosti nežli satanistickým černým mším.
Zprávy o souložích s napodobeninou Satanova penisu se ovšem dají vysvětlit - důležitým rituálním předmětem měl být totiž dřevěný falus, který byl asi symbolem boha Pana. A není vyloučeno, že s ním členové spolku skutečně souložili, " vysvětluje König.

Zda někdo ze členů Ordo Templi Orientis tímto způsobem dosáhl osvícení a zda ho sexuální magie posunula dál na cestě duchovního vývoje, dnes těžko zjistíme. I mnoho desetiletí po smrti zakladatelů Kellnera a Reusse i nejznámějšího velmistra Crowleyho ovšem Ordo Templi Orientis stále existuje a má tisíce členů v několika zemích světa. Co se na jejich tajných obřadech opravdu děje? Má tam hlavní slovo Satan, bůh Pan, či probíhají úplně jinak?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama