SCIENTOLOGOVÉ

28. července 2011 v 10:40

OFICIÁLNÍ NÁZEV: SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV

ROK ZALOŽENÍ: 1951

POČET ČLENŮ: stovky tisíc, možná několik milionů, působí ve 160 zemích světa

Zakladatelem nového náboženského a filozofického směru je americký spisovatel Lafayette Ronald Hubbard (1911 - 1986).
Na začátku hnutí stojí jeho kniha DIANETIKA, moderní věda o duševním zdraví (v org. Dianetics: The Modern Science of Mental Health) vydaná v roce 1950. Během jediného roku se dílo stává bestsellerem, když prodá 150 000 výtisků.

Hubbard v knize například prezentuje svoji vizi o tom, že s pomocí zvláštní techniky lze odstranit jednání člověka, které zbytečně blokuje skryté možnosti jeho duše. Díky speciálním metodám je prý možné lépe dosahovat vytyčených cílů. O dva roky později Hubbard dianetiku dále rozvíjí a vytváří scientologickou církev.

Studiem scientologie prý člověk může dosáhnout dokonce vlastní nesmrtelnosti! " Myslím, že je to výsada, když se někdo může nazývat scientologem, a musíte si to taky zasloužit, " tvrdí třeba Tom Cruise. "Jsme tu, abychom lidem pomohli, a já jsem tomu absolutně a naprosto oddaný, " dodává hollywoodský herec.

Zní to nevinně, ale mnozí odpůrci před tímto hnutím důrazně varují. Scientologové se údajně snaží ovládat nejen běžné lidi, ale i vedení významných firem. Je to snad důvod proč se v Německu na tuto společnost zaměřuje i Spolková zpravodajská služba pro ochranu ústavy?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama